Į Kadagių slėnį bus galima keliauti ir laivu

Įsibėgėjant pavasariui jau derinami laivų maršrutai Kauno rajone. Daugeliui jau įprastus Kaunas – Raudondvaris – Kaunas ir Kaunas – Kulautuva – Kaunas papildys naujas – iš Kauno marių prieplaukos į Kadagių slėnį ir atgal. Kauno rajono savivaldybėje apsilankę laivo „Algirdas“ kapitonas Rimantas Mažukna ir projekto vadovas Mindaugas Žiedelis su meru Valerijumi Makūnu aptarė naujo turistinio maršruto perspektyvas. Planuojama, kad nuo gegužės 13 d. laivas iš Kauno marių prieplaukos kiekvieną šeštadienį pajudės 10 val. ryto. Nors laivas talpina apie 150 keleivių, numatoma plukdyti apie 105 asmenis. Taip būtų užtikrinamas keleivių komfortas. Kelionės metu bus galima įsigyti užkandžių ir gaiviųjų gėrimų.

Pasigrožėti Arlaviškėse esančiu Kadagių slėniu bus galima apie valandą. „Manome, kad tai optimalus variantas norintiems pasivaikščioti, nusifotografuoti ar paiškylauti. Jei matysime, kad keleiviams tiek laiko neužtenka, trukmę pratęsime“, – apie naujo maršruto ypatumus pasakojo M. Žiedelis. Šiuo metu numatoma, kad visa kelionė truks apie 4 val. 30 min. Iš viso pavasario – vasaros sezonu numatoma suorganizuoti 16 reisų.

Pernai Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba rinko lankytojų mėgstamiausius pažintinius takus. Socialiniame tinkle Facebook Arlaviškių botaninio draustinio, paprastai vadinamo Kadagių slėniu, takas pripažintas gražiausiu.

Gegužės 13 d. naująjį turizmo sezoną pradės ir Kauno rajono turizmo ir verslo informacijos centras. Jis prasidės viename iš didžiausių Kauno rajono festivalių „Aitvarai žemei ir dangui“. Laikinai direktorės pareigas einanti Aistė Plukaitė užsiminė, kad sezono atidarymą padės paskelbti vienas iš turizmo lyderių Lietuvoje – Rimvydas Širvinskas, geriau žinomas kaip Makalius.