Laivu iš Kauno į Birštoną: šią vasarą – naujos edukacinės kelionės

Ar žinojote, kad vos prieš 70 metų, kai kuriuos miestus iš Kauno buvo lengviau pasiekti garlaiviu negu automobiliu? Ar girdėjote, kieno dugne užlieta dvidešimt kaimų? Ir kodėl Kauno marių vanduo kartais pakyla, o kartais nusileidžia? Atsakymus galite gauti išsiruošę į „Nemuno turą“ – nepakartojamą kelionę laivu iš Kauno į Birštoną.

Ilgiausias laivų maršrutas Lietuvoje

Nemuno slėniai – ypač idiliškai Lietuvą atspindinčios vietovės. Būtent tokią Lietuvą aprašė poetai, būtent čia šimtmečius virė gyvenimas, klestėjo žvejų kaimai ir stūksojo pilys. Šiandien, kai dalis lietuvio kaip „upių žmogaus“ tapatybės pamiršta, šios pakrantės tampa didžiuliu atradimu. Prie atradimo džiaugsmo kviečia prisijungti ir „Nemuno turas“, organizuojantis kruizus iš Kauno į Birštoną. Tai yra ir ilgiausias laivų maršrutas Lietuvoje, kurio metu tartum sugrįžtate į senovę – į Birštono kurortą ne atvažiuojate, o atplaukiate.

Nuskendę kaimai

„Nemuno turas“ jus kviečia į mistinius atradimus: plaukdami ruožą Kauno mariose, tikrąja ta žodžio prasme, būsite virš užlietų kaimų – lietuviškos „Atlantidos“. „Nors vyresnieji dar atsimena Kauno marių „statybas“, ne vienam daugelis faktų nugrimzdę į praeitį: žmonės jau pamiršo užlietus kaimus, netgi užlietą senąjį kelią „Vilnius–Kaunas“. Jeigu žvejams pasakytum, kad viena iš dabartinių Kauno marių salų yra ant kalnelio buvusios miestelio kapinės – nepatikėtų. Norime šias istorijas atgaivinti“, – pasakoja „Nemuno turo“ gidė Vaiva.

Tiesa, maršrute pamatysite ne tik buvusių, bet ir išlikusių kaimų: štai ypač senas kaimas Darsūniškis iš tolo vilioja ne tik savo dailia bažnyčia, bet ir vartais per kuriuos įvažiuojame į miestelį. O kur dar kiti kaimeliai, kuriuose kiekvienas namas turi ne tik po garažą, bet ir po lieptelį į upę.

Piliakalnių girliandos

Nors daugelis kauniečių puikiai pažįsta Nemuno krantus žemyn nuo Kauno, aukštupis, vedantis link Birštono, kažkodėl vis dar paslaptis. „O juk čia ne ką mažiau piliakalnių – praplaukiame jų gal bent dvidešimt, o aiškiai matome bent dešimt: Vieškūnų, Kapitoniškių, Samylų, Visginų, Maisiejų, Dabintos ar Samylų. Net ir ne istorijos mėgėjams tai sukelia daug minčių – vaizduotėje ima kilti pilaitės ir gyva pakrantė“, – pasakoja prof. Jonas Vaičenonis, kruizui rengiantis specialią, su šimtmečiu susijusią programą, kuri įvyks liepos 6 dieną.

Turo metu bus ne tik papasakota Nemuno vingių istorija, bet ir prisimintas Lietuvos šimtmetis bei su juos susiję laivybos faktai.

Nuo programos vaikams iki Joninių koncerto suaugusiems

Kruizas nebūtų kruizas, jeigu jame nevyktų ir išskirtinių pramogų. „Žinome, kaip puikiai žmones nuteikia vanduo, todėl norime sukurti kuo daugiau progų ir kuo daugiau gerų emocijų visiems mūsų svečiams. Jau gegužės 20-tą turėsime pilną laivą vaikų – tokio populiarumo sulaukė specialus turas su animatorių programa. Tai puiki proga atsipalaiduoti tėveliams, o vaikams patirti dvigubų įspūdžių. Reisą kartosime liepos mėnesį, o iki to laiko kviečiame laive švęsti ir Jonines: bangas akordeono garsais bei tango, valso ir filmo takelių melodijomis Nemune kels nuostabi akordeonistė Sandra Veveskytė“, – pasakoja „Nemuno turo“ įgulos nariai.

Nuostabiai atsiveriantis Pažaislis, Kauno Marių atodangos, Kadagių slėnis iš apačios, užsieniečių smalsumą laiminti Kruonio hidroakumuliacinė elektrinė, Nemuno kaimai bei vaizdingi piliakalniai ir, žinoma, karališkasis kurortas Birštonas – dar daugiau istorijų jums papasakos „Nemuno turas“.

Kruizai į Birštoną plaukia sekmadieniais ir švenčių dienomis, bilieto kaina suaugusiems – 17 Eur, vaikams, neįgaliesiems, senjorams – 15 Eur.

Įsigyti bilietus bei dovanų kuponus ar rasti daugiau informacijos galite čia.

NUO GEGUŽĖS MĖNESIO KAUNĄ IR BIRŠTONĄ SUJUNGS VANDENS TILTAS

Gegužės 20 d. startuosiantis ilgiausias reguliarus maršrutas laivu Lietuvoje iš Kauno į Birštoną pasitiks jau penktąjį sezoną. 2014 m. startavusi iniciatyva išaugo į reguliarias išvykas Kauno mariomis iš Kauno į Birštoną. Pirmaisiais metais surengtos trys išvykos, šį sezoną visos dienos kelionių laivu su ekskursine programa bus surengta septyniolika. Skaičiuojama, kad per ketverius veiklos metus Birštoną laivu iš Kauno pasiekė daugiau kaip apie 12.000 keleivių. 

Apsilankyti Birštone vilioja ne tik kelionė laivu, tačiau taip pat galimybė atgauti fizines ir dvasines jėgas, visiškai nemokamai, pasinaudojant Birštono svetingumu. Kelionė laivu iš Kauno į Birštoną trunka keturias valandas, tačiau keleiviams jos neprailgsta, o dažnam keleiviui plaukti norėtųsi ir ilgiau. Plaukiant Kauno mariomis iki Birštono atsiveria nuostabūs gamtos vaizdai, išvykos metu keleivius lydi gido vedama ekskursinė programa. Kruizo keleiviams atvykus į Birštoną organizuojama ekskursija po kurortą, trunkanti kiek ilgiau nei vieną valandą, o vėliau skiriama laisvo laiko kiekvienam atrasti sąvąjį Birštoną. Daugelis miesto svečių, taip pat ir kruizo keleivių užsuka į Birštono centriniame parke įrengtą originalios architektūros mineralinio vandens garinimo bokštą, kurio sienomis tekantis mineralinis vanduo, veikiamas saulės ir vėjo, garuoja savaime ir pačiame bokšte bei 50–80 metrų spinduliu aplink jį leidžia kvėpuoti mineralų prisodrintu oru. Kruizo keleiviams taip pat užtenka laiko kurorte surengti iškylą, pasivažinėti dviračiais, išmėginti biuvetės mineralinį vandenį, trykštantį iš žemės gelmių

Kasmet organizuojami plaukimai į Birštoną pritraukia vis daugiau keleivių iš kitų Lietuvos miestų, praėjusiais metais ypač padaugėjo iš Vilniaus atvykstančių keliautojų, ieškančių vandens pramogų bei galimybių susipažinti su Kauno regionu bei Birštono kurortu. Keliones taip pat iš anksto planuoja draugų grupelės, iš užsienio pailsėti parvykstantys tautiečiai, mažesnių Lietuvos miestelių bendruomenės.

Pirmasis šio sezono kruizas į Birštoną gegužės 20 d.  keleiviams bus išskirtinis – kartu su laivo įgula mažųjų keleivių pramogomis rūpinsis animatorių komanda, vėliau taip pat numatomos teminės išvykos laivu į Birštoną – tai muzikinis kruizas, kurio metu keleiviai laive galės pasiklausyti gyvos muzikos programos, numatomas bei Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį pažymintis kruizas į Birštoną.

Birštonas, kuris pripažintas sparčiausiai augančiu kurortu Lietuvoje, per pastaruosius metus sulaukė daugiau kaip 55 proc. daugiau lankytojų negu 2016 m. Tokiam Birštono populiarumui didelę taką turėjo pastaruoju metu išsiplėtusi paslaugų infrastruktūra – išpuoselėtos žaliosios erdvės, naujai įsikūrę restoranai, sanatorijos bei apgyvendinimo bei sveikatingumo paslaugų tiekėjai.